Öğrencilerin matematik, ingilizce, cebir, geometri, fizik, mekanik çizim ve beden eğitimi derslerinin yanında marangozluk, atölye, çizim gibi el becerisi gerektiren işlerde de kendilerini geliştirmelerine fırsat verilmelidir.
Ayrıca, bir yüklenici veya inşaat şirketi ile çalışmak, öğrencilerin gelecekteki istihdam için neredeyse zorunlu olan uygulamalı deneyim kazanmalarını sağlar. Lise mezunları çıraklık, mesleki veya teknik programlara geçebilir. Genel olarak, yetenekli bir marangoz haline gelmek için eğitim, 3-4 yıllık işbaşı eğitimi ve örgün eğitim (ister şahsen ister çevrimiçi marangoz okul aracılığıyla) gerektirir.
Birçok ticaret veya meslek lisesi ve toplum kolejleri, kariyer için bireyleri hazırlayan iki yıllık programlar sunmaktadır. İstekli marangozlar da bu tür programları sunan çevrimiçi ticaret okullarını düşünmelidir.
Çoğu program, bir dizi inşaat yöntemi, güvenlik uygulaması ve tasarım öğelerini araştıran, sınıf eğitimi ve uygulamalı öğrenme deneyimlerinin bir kombinasyonunu içerir.
Tipik olarak, bir marangozluk eğitimi aşağıdaki konuları kapsayacaktır: cebir; geometri; fizik; El aleti seçimi, bakımı ve kullanımı; mimari çizim; blueprint okuma; makine ağaç işleri; malzemelerin tanımlanması ve ölçülmesi; proje yönetimi ve tahmini; konut yapımında ilke ve prosedürler; bina kodu gereksinimleri; çerçeveleme ve bitirme; yapı teknolojisi; çatı sistemleri; iç ve dış kaplama; kapı ve pencere düzeni ve inşaatı; ve mekanik sistemler.

iz atölye iletişim

Eğitim kurumları için mekan özgü atölye çözümleri için bizleri arayın. Atölyeler için mobilya ve ekipman çözümlerinin yanı sıra öğrenci ve eğitmen eğitimleri içinde izlere ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0545 834 9353
Mail : bilgi@izatolye.com

neden biz

İz Atölye eğitim kurumlarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapmakta ve atölyeler için sarf malzeme temin imkanı sağlamaktadır. Böylelikle çocukların eğitimlerinin önemli bir yanını teşkil etmesi gereken el ve zihin koordinasyonu tam, eksiksiz sağlanmaktadır. Çocukları artık sadece oyuncaklara ya da bilgisayara veya televizyonun karşısına hapsetmek doğru değil. Motor becerilerini geliştirmek, hayal güçlerini kullanmalarını diğer çocuklarla ekip çalışmasını öğretmek için farklı atölye çalışmaları çok faydalı. Atölye çalışmaları sırasında çocukların hayal gücü desteklendiği gibi konsantrasyonlarına da büyük katkı sağlıyor. Ayrıca ince motor becerilerinin gelişmesine, farklı malzemelerle tanışmak, malzemeleri düzenli ve özenli kullanmayı öğrenmeye kadar pek çok farklı katkı sağlıyor. Çocukların, kendi yaş grupları ile yaptıkları çalışmalar hem sosyalleşmelerini sağlıyor hem biriyle yardımlaşmayı öğrenirken ayrıca bir şey üretmenin keyfine de varıyorlar.

atölye çalışmalarının önemi

Atölye Eğitimi, bütünleşik bir yapı içerisinde fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştirerek; gençlerin analitik düşünmelerini, farklı öğrenme grupları ile etkileşimler kurmalarını, takım çalışması becerisi kazanmalarını, bildiklerini güncel olaylar ile ilişkilendirmelerini ve ürünlerini girişimci bir ruhla sunmalarını sağlar. Öğrencilerin keşfederek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefleyen Atölye Eğitimi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini öğrencilere kazandırmak ve düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanır. Atölye Eğitimi Neden Önemli;
 • Öğrencileri motive edebilir. Çünkü gerçek hayattan örneklere de uygulanabilir.
 • Çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar.
 • Öğrenciler daha derin, daha detaylı düşünebilirler.
 • Öğrencilerin bireysel çalışma ve takım çalışması becerilerini geliştirir.
 • Atölye Eğitim, ezberci değil sorgulayıcıdır.
 • İletişim becerileri en üst seviyelere çıkabilir.
 • Öğrenciler eleştirel düşünmeyi öğrenirler.
 • Hata yapmanın aslında ne kadar değerli olduklarını görür öğrenciler.
 • Hatalarından ders çıkarıp tecrübeler edinirler.

Marangozluk Atölyesi” te bir düşünce

 1. Burak Türkmen diyor ki:

  Merhaba. Marangozluk eğitimi için bir programınız var mıdır? İzmir de katılmak istiyorum. Bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum. İyi çalışmalar dilerim.

 2. admin diyor ki:

  Erol bey merhabalar;
  Yetişkinler için eğitimlerimiz şimdilik bulunmamaktadır.
  Şu an sadece anaokulu ve orta öğretim düzeyinde eğitimlerimiz mevcuttur.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.