İHH İnsani Yardım Vakfı “Çocuk Yaşam Merkezi” için ahşap atölyesi kurulumu gerçekleştirdik. Kurumun yetim çocuklar için oluşturduğu bu yaşam alanında katkımızın olması bizleri son derece mutlu etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Katar RAF İnsani Yardım Kuruluşu ortaklığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş birliğiyle Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 100 dönüm arazi üzerinde inşa edilen, Suriyeli 990 yetim çocuğun kalacağı dünyanın en büyük “Çocuk Yaşam Merkezi”

İHH Çocuk Yaşam Merkezi
İHH Çocuk Yaşam Merkezi

 

Suriye’de yaşanan iç savaşın 6’ncı yılında 1 milyonu aşkın çocuk yetim kaldı. Bu yetimler, insan kaçakçılığı ve organ mafyası gibi olumsuzluklarla karşı karşıya kalmanın yanı sıra, hak ettikleri sevgi ve şefkatten de mahrum.

Bu tehlikelerin ve tehditlerin farkında olan, yetim çocukların acılarını bir nebze olsun dindirmeye amaçlayan İHH ve donör kuruluşu RAF, 990 savaş mağduru yetim çocuğun başta barınma, eğitim olmak üzere sağlık, rehabilitasyon, gıda, kıyafet gibi her türlü ihtiyaçlarının ev ortamında karşılanması, psikolojik yönden desteklenmesi amacıyla Reyhanlı’da dev bir “Çocuk Yaşam Merkezi” kurdu.

İHH İnsani Yardım Vakfı “Çocuk Yaşam Merkezi” için ahşap atölyesi kurulumu gerçekleştirdik. Kurumun yetim çocuklar için oluşturduğu bu yaşam alanında katkımızın olması bizleri son derece mutlu etti. İHH İnsani Yardım Vakfı, Katar RAF İnsani Yardım Kuruluşu ortaklığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş birliğiyle Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 100 dönüm arazi üzerinde inşa edilen, Suriyeli […]

Etiketler: İHH Çocuk Köyü / İHH Çocuk Yaşam Merkezi / İHH Yetim Köyü