Atölye Kurulumu; Günümüzde teknoloji çok hızlı değişiyor. Araba teknolojileri, cep telefonları, bilgisayarlar, yayıncılık, iş yapım biçimleri, temel ihtiyaçlar listesi, hizmet ve tedavi şekilleri… Farkında olmasak da çok fazla değişim var. Bu değişimleri bir üst neslimiz (annemiz, babamız) ve bir alt neslimiz (çocuklarımız) ile karşılaştırıp hızını inceleyecek olursak, eskiden uzun zaman aralıklarda değişim yaşanırken günümüzde bu değişim hızlandı.

Kısacası hayat çok hızlı değişiyor ve bu değişim daha da hızlanacak. Bu teknolojilere uyum sağlayabilmek için kendimizi geliştirmemiz gerekir.

Gelecekte şu an ismini bilmediğimiz meslekler, çokça iş değiştirmek, uzayan ömürle birlikte iki defa emeklilik gibi düşünülmesi gereken konular var. Burada ebeveynlerin kafasında bir takım sorular oluşuyor. “Ben bu hayata uyabilecek miyim? Çocuğum bu hayata nasıl alışacak?” gibi sorular. Şu an Dünya’nın bir kısmıyla aramızda uçurum varken, giderek globalleşen dünyada bu değişim sonrası onlar nasıl ayakta kalacaklar? Bu soruların cevabını tam olarak bilemesek de, tutunacağımız tek dal eğitim.

Tüketen Değil, Üreten Nesiller Yetişecek

Gelişmiş toplumlarda hizmet sektörü en önemli alanlardan biridir. Ürünler ve hizmetler her geçen gün artıyor. Her ne kadar bu ürünler ve hizmetler artsa da, almak istediklerimiz bir yerden sonra bütçemizi aşıyor. Bu nedenle kendi hizmetlerimizi oluşturmak, en azından kendi ihtiyaçlarımızın bir kısmını karşılamak gerekiyor.

 

İşte Maker’lık tam olarak size bu yetiyi veren bir oluşum. Dışardan almak yerine kendinizin üretmesini teşvik ediyor. Size kendinize yeten bir birey haline çeviriyor. Maker eğitimleri size özellikle teknoloji alanı olmak üzere, birçok farklı konuda bu yeteneği eğlenceli bir şekilde öğretiyor. Yeni bir şeyi nasıl anlayacağınızı, nasıl üreteceğinizi katıyor, öğrenme disiplinlerini değiştiriyor, tembellik yerine eğlenerek üretme kültürünü ortaya koyuyor.

 

Özetle; Maker eğitimleri sizi bugüne ve yarına hazırlayan eğitimlerdir.

Çok önemlidir çünkü;

 • Sizi geleceğin belirsizliğinden korur.
 • Yaratıcılığı artırır.
 • Üretimi destekler.
 • Size hayatınızı değiştirecek ürünleri sağlar.
 • Tembellikten kurtarır.

Siz de sıradanlığın bir adım ötesinde olmak istiyorsanız, farklı bir hayat mümkün diyorsanız bu hareketi takip etmeli, olabildiğince içinde olmalısınız.

Robotik ve Kodlama Atölyesi için Donanımlar

Robotik Kodlama Donatım

Wireless Kit

Robotik Kodlama Donatım

Steam Kit

Robotik Kodlama Donatım

Starter Kit

Robotik Kodlama Donatım

Robotic Kit

Robotik Kodlama Donatım

Coding+ Kit

Robotik Kodlama Donatım

Advanced Kit

YENİ

Robotik Kodlama Donatım

Jimu ScoreBot Kit

Ahşap Atölyesi için Donanımlar

Hızlı KARGO

Ahşap Atölyesi Donatım

Yüz Koruyucu Siper Maske

Atölyesi Mobilyaları

iz atölye iletişim

Eğitim kurumları için mekan özgü atölye çözümleri için bizleri arayın. Atölyeler için mobilya ve ekipman çözümlerinin yanı sıra öğrenci ve eğitmen eğitimleri içinde izlere ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0545 834 9353
Mail : bilgi@izatolye.com

neden biz

İz Atölye eğitim kurumlarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapmakta ve atölyeler için sarf malzeme temin imkanı sağlamaktadır. Böylelikle çocukların eğitimlerinin önemli bir yanını teşkil etmesi gereken el ve zihin koordinasyonu tam, eksiksiz sağlanmaktadır. Çocukları artık sadece oyuncaklara ya da bilgisayara veya televizyonun karşısına hapsetmek doğru değil. Motor becerilerini geliştirmek, hayal güçlerini kullanmalarını diğer çocuklarla ekip çalışmasını öğretmek için farklı atölye çalışmaları çok faydalı. Atölye çalışmaları sırasında çocukların hayal gücü desteklendiği gibi konsantrasyonlarına da büyük katkı sağlıyor. Ayrıca ince motor becerilerinin gelişmesine, farklı malzemelerle tanışmak, malzemeleri düzenli ve özenli kullanmayı öğrenmeye kadar pek çok farklı katkı sağlıyor. Çocukların, kendi yaş grupları ile yaptıkları çalışmalar hem sosyalleşmelerini sağlıyor hem biriyle yardımlaşmayı öğrenirken ayrıca bir şey üretmenin keyfine de varıyorlar.

atölye çalışmalarının önemi

Atölye Eğitimi, bütünleşik bir yapı içerisinde fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştirerek; gençlerin analitik düşünmelerini, farklı öğrenme grupları ile etkileşimler kurmalarını, takım çalışması becerisi kazanmalarını, bildiklerini güncel olaylar ile ilişkilendirmelerini ve ürünlerini girişimci bir ruhla sunmalarını sağlar. Öğrencilerin keşfederek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefleyen Atölye Eğitimi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini öğrencilere kazandırmak ve düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanır. Atölye Eğitimi Neden Önemli;
 • Öğrencileri motive edebilir. Çünkü gerçek hayattan örneklere de uygulanabilir.
 • Çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar.
 • Öğrenciler daha derin, daha detaylı düşünebilirler.
 • Öğrencilerin bireysel çalışma ve takım çalışması becerilerini geliştirir.
 • Atölye Eğitim, ezberci değil sorgulayıcıdır.
 • İletişim becerileri en üst seviyelere çıkabilir.
 • Öğrenciler eleştirel düşünmeyi öğrenirler.
 • Hata yapmanın aslında ne kadar değerli olduklarını görür öğrenciler.
 • Hatalarından ders çıkarıp tecrübeler edinirler.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.