Okul Mobilyası; denince akla öncelikle sıra, sandalye, sınıf dolabı, ofis mobilyası ve laboratuvar mobilyaları gelmektedir. Tüm bu ürünler eğitim kurumlarının olmazsa olmazlarındandır. Ancak gelişi güzel seçilmiş okul mobilyası hem boşa yapılmış bir harcama hem de öğrencilerin fiziksek gelişimlere vurulan bir darbedir.

 

İz Atölye yıllar içesinde okul mobilyaları alanında edindiği bilgiyi yeni üretim teknolojilerini de kullanarak oldukça üst seviyeye taşımıştır. Firma ülkemizde ve dünyada ki eğitim mobilyası sektörünü yakından takip etmekte ve üretimine bu şekilde yön vermektedir. Yıllar içerisinde edindiği tecrübe ile ise eğitim kurumlarının ihtiyaç ve taleplerine yön vermeye başlamıştır.

 

Firma üretim kabiliyetleri doğrultusunda ucuz ama sağlam ürünleri tüketicinin beğenisine sunmaktadır. Eğitim kurumlarının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilme kabiliyetine sahip olan İz Atölye her geçen gün ürün gamını iyileştirmektedir. Bu ürünlerin birçoğu otomasyon ile belli niteliklerde üretilirken bir kısmı ise eğitim kurumunun istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak üretilmektedir. Örneğin öğrenci dolapları okul projesinin elverdiği şekilde özel olarak projelendirilerek üretim planına alınmaktadır. Ayrıca bu nevi ürünlerde sınıf ve okul konseptleri dikkate alınarak tasarımlar ve renklendirmeler yapılmaktadır.

 

Eğitim kurumlarında şüphesiz ki kaliteli ve ergonomik ürünler kullanmak çok önemlidir. Ancak bir o kadar önemli olanda öğrenciyi ruhsal açıdan rahatlatan ve öğrenme kabiliyetini pekiştiren renk ve tasarım kombinasyonlarının kullanılmasıdır. Aksi taktirde eğitim kurumlarında öğrenci algısı düşebilmekte ve öğrenci tarafında eğitim kurumuna şevk düşebilmektedir.

 

İz Atölye ( İz Okul ) mobilya üretiminde edindiği tecrübe ve üretim becerisi sayesinde her geçen gün okullarımıza daha iyisini sunmaktadır. Son yıllarda ise bu becerisini laboratuvar ve okul öncesi mobilyaların üretimde sergilemektedir. Firma eğitim araçları üretimine sadece bir iş nazarıyla bakmamakta iyi bir geleceğin şekillenmesi adına bunun çok büyük bir önemi olduğunun farkında faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

iz atölye iletişim

Eğitim kurumları için mekan özgü atölye çözümleri için bizleri arayın. Atölyeler için mobilya ve ekipman çözümlerinin yanı sıra öğrenci ve eğitmen eğitimleri içinde izlere ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0545 834 9353
Mail : bilgi@izatolye.com

neden biz

İz Atölye eğitim kurumlarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapmakta ve atölyeler için sarf malzeme temin imkanı sağlamaktadır. Böylelikle çocukların eğitimlerinin önemli bir yanını teşkil etmesi gereken el ve zihin koordinasyonu tam, eksiksiz sağlanmaktadır. Çocukları artık sadece oyuncaklara ya da bilgisayara veya televizyonun karşısına hapsetmek doğru değil. Motor becerilerini geliştirmek, hayal güçlerini kullanmalarını diğer çocuklarla ekip çalışmasını öğretmek için farklı atölye çalışmaları çok faydalı. Atölye çalışmaları sırasında çocukların hayal gücü desteklendiği gibi konsantrasyonlarına da büyük katkı sağlıyor. Ayrıca ince motor becerilerinin gelişmesine, farklı malzemelerle tanışmak, malzemeleri düzenli ve özenli kullanmayı öğrenmeye kadar pek çok farklı katkı sağlıyor. Çocukların, kendi yaş grupları ile yaptıkları çalışmalar hem sosyalleşmelerini sağlıyor hem biriyle yardımlaşmayı öğrenirken ayrıca bir şey üretmenin keyfine de varıyorlar.

atölye çalışmalarının önemi

Atölye Eğitimi, bütünleşik bir yapı içerisinde fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştirerek; gençlerin analitik düşünmelerini, farklı öğrenme grupları ile etkileşimler kurmalarını, takım çalışması becerisi kazanmalarını, bildiklerini güncel olaylar ile ilişkilendirmelerini ve ürünlerini girişimci bir ruhla sunmalarını sağlar. Öğrencilerin keşfederek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefleyen Atölye Eğitimi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini öğrencilere kazandırmak ve düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanır. Atölye Eğitimi Neden Önemli;
  • Öğrencileri motive edebilir. Çünkü gerçek hayattan örneklere de uygulanabilir.
  • Çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar.
  • Öğrenciler daha derin, daha detaylı düşünebilirler.
  • Öğrencilerin bireysel çalışma ve takım çalışması becerilerini geliştirir.
  • Atölye Eğitim, ezberci değil sorgulayıcıdır.
  • İletişim becerileri en üst seviyelere çıkabilir.
  • Öğrenciler eleştirel düşünmeyi öğrenirler.
  • Hata yapmanın aslında ne kadar değerli olduklarını görür öğrenciler.
  • Hatalarından ders çıkarıp tecrübeler edinirler.