Lego kalitesi ve deneyimiyle oluşturduğumuz atölyemizin mobilyaları ise uzman mimari ekibimiz tarafından kodlama ve robotik müsabakalarına uygun şekilde tasarlanmıştır. İstenildiği takdirde eğitim kurumlarınıza özel proje çalışması yapabiliriz.

Lego Robotik ve Kodlama

Neden okullarda öğretilmelidir?
Öğrencilerin robot programlama konusunda algıları çok açık ve her geçen gün ilgileri artıyor.
Ebeveynler ve öğretmenler için internette çok sayıda kaynak mevcut, örneğin Lego Mindstorms ve Vex Robotics gibi robot kitleri, Sphero topları gibi basit programlanabilir robotlar ve ders planları. NAO robotu gibi gelişmiş, çekici robotlar da mevcuttur.
Robotlar kendin yap kendin yap aktivitelerine güveniyorlar. Örneğin, bir meslektaş bir 3D yazıcı kullanarak robotlar oluşturur ve basılı robotla iletişim kurmak için akıllı telefonunu interaktif bir cihaz olarak kullanır.
İşte robotların okullarda öğretilmesinin beş nedeni:
1. Çocuklar eğlenceli buluyor
Rekabet içgüdülerini olumlu yönde yönlendirebilecek bir dizi yaş grubu için çeşitli yarışmalar vardır. Örneğin, çocuklardan bir Lego setinden bir robot inşa etmelerini ve ardından hangi robotun en hızlı şekilde çalıştığını görmek için bir yarış yapmasını isteyin.
Tecrübemde, BT’yi müfredata dahil etmenin en çekici iki yolu robotik ve bilgisayar oyunu tasarımıdır.
2. Öğrencilere programlamayı tanıtmanın etkili yolu
Programlama çok soyut olabilir. Fiziksel bir robotu kontrol etmek ve neyin ters gittiğini görmek zorunda kaldıklarında, öğrenciler robotların neler yapabileceğini ve yapamayacağını öğrenir. Ayrıca kesin talimatlara ihtiyaç duyuyorlar.
Robotik, okullarda fen, teknoloji, mühendislik ve matematik öğretimine yönelik artan talebi ele almaya yardımcı olur. Robotu doğrudan programlayarak teknolojiyi örneklendirmenin yanı sıra, öğrenciler ayrıca fen, mühendislik ve matematik hakkında bilgi sahibi olur ve bu konuların nasıl birbirine bağlandığını anlarlar.

Robotik ve Kodlama Atölyesi

3. Gelecekteki istihdamda yararlı beceriler sağlar
İnsanların, öngörülebilir gelecekte mekanik cihazların programlanmasında yer almaları gerekeceğinden kuşku yoktur. Drone endüstrisi kalktı. The Economist’e göre, her ay ABD’de 15.000’ten fazla dron satılıyor.
Robotları programlayarak, öğrenciler gelecekteki bir iş piyasasında yetenek ve ilgileri olup olmadığını keşfedebilirler.
4. yetenekleri olan çocuklar için uygundur
Robotların özellikle otizm spektrumundaki çocuklarla ilgilenmek için uygun olduğuna dair önemli kanıtlar bulunmaktadır.
5. Karmaşık bir teknolojiyi açığa çıkarır
Medyada yer alan pek çok hikaye robotlarla ilgilidir – en son çıkanlardan biri, Birleşmiş Milletler’in uçağı ve “katil robotlar” ı yasaklaması çağrısında bulunan bir rapora odaklanmıştır.
Makinelerin neler yapabileceğini ve yapamayacağını anlamak, korkuları ele almanın en iyi yoludur.
Robotlar oluşturmaya ve programlamaya çalışmanın deneyimi, yeteneklerinin ve güçlü yönlerinin takdir edilmesini sağlar. Şahsen, gelecekte daha fazla robot yardımını bekliyorum.

Kodlama Atölyesi

iz atölye iletişim

Eğitim kurumları için mekan özgü atölye çözümleri için bizleri arayın. Atölyeler için mobilya ve ekipman çözümlerinin yanı sıra öğrenci ve eğitmen eğitimleri içinde izlere ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0545 834 9353
Mail : bilgi@izatolye.com

neden biz

İz Atölye eğitim kurumlarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapmakta ve atölyeler için sarf malzeme temin imkanı sağlamaktadır. Böylelikle çocukların eğitimlerinin önemli bir yanını teşkil etmesi gereken el ve zihin koordinasyonu tam, eksiksiz sağlanmaktadır. Çocukları artık sadece oyuncaklara ya da bilgisayara veya televizyonun karşısına hapsetmek doğru değil. Motor becerilerini geliştirmek, hayal güçlerini kullanmalarını diğer çocuklarla ekip çalışmasını öğretmek için farklı atölye çalışmaları çok faydalı. Atölye çalışmaları sırasında çocukların hayal gücü desteklendiği gibi konsantrasyonlarına da büyük katkı sağlıyor. Ayrıca ince motor becerilerinin gelişmesine, farklı malzemelerle tanışmak, malzemeleri düzenli ve özenli kullanmayı öğrenmeye kadar pek çok farklı katkı sağlıyor. Çocukların, kendi yaş grupları ile yaptıkları çalışmalar hem sosyalleşmelerini sağlıyor hem biriyle yardımlaşmayı öğrenirken ayrıca bir şey üretmenin keyfine de varıyorlar.

atölye çalışmalarının önemi

Atölye Eğitimi, bütünleşik bir yapı içerisinde fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştirerek; gençlerin analitik düşünmelerini, farklı öğrenme grupları ile etkileşimler kurmalarını, takım çalışması becerisi kazanmalarını, bildiklerini güncel olaylar ile ilişkilendirmelerini ve ürünlerini girişimci bir ruhla sunmalarını sağlar. Öğrencilerin keşfederek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefleyen Atölye Eğitimi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini öğrencilere kazandırmak ve düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanır. Atölye Eğitimi Neden Önemli;
  • Öğrencileri motive edebilir. Çünkü gerçek hayattan örneklere de uygulanabilir.
  • Çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar.
  • Öğrenciler daha derin, daha detaylı düşünebilirler.
  • Öğrencilerin bireysel çalışma ve takım çalışması becerilerini geliştirir.
  • Atölye Eğitim, ezberci değil sorgulayıcıdır.
  • İletişim becerileri en üst seviyelere çıkabilir.
  • Öğrenciler eleştirel düşünmeyi öğrenirler.
  • Hata yapmanın aslında ne kadar değerli olduklarını görür öğrenciler.
  • Hatalarından ders çıkarıp tecrübeler edinirler.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.