Robotik Kodlama Atölyesi; Bu atölye çalışmasında öğrenciler, elektronik temel sistem ve kavramlardan başlayarak adım adım mekanik yapıların nasıl çalıştıklarını inceleyip, bu düzenekleri kendileri tasarlayarak hayata geçirirler.

Çocuklar bu atölye sayesinde deneyerek ve görerek motor, tesisat düzeneği ile ilgili temel beceri ve kavramları öğrenirler. Öğrenciler bu atölye sayesinde motorun ne olduğunu, motor ve elektrikli düzeneklerin nasıl çalıştığını, algılayıcının ne işe yaradığını, bir robot üzerinde nasıl değişiklik yapılır gibi birçok konuda bilgi sahibi olacaklar.

Bizler bütün bunlar doğrultusunda öğrencilerin baştan sona bir robotu tasarlayıp programladığı, robotik elemanları kullanmayı öğrendiği bu etkinlikte çeşitli robotlar geliştiriyoruz.

Neden bu atölyeye katılmalıyım?

 • Öğrenciler uygulamalı ve disiplinler arası bir eğitim modeline uygun olarak çalışırlar.
 • Atölyemizde her öğrenci için yeterli ve zengin eğitim materyali bulunmaktadır.
 • Nitelikli eğitimciler sürekli olarak öğrencilere destek olmaktadır.
 • Öğrenciler kendi projelerini üretebilmekte ve geliştirebilmektedirler.
 • Atölye çalışmaları öğrencilerin sosyalleşmeleri için pek çok fırsat içermektedir.

1- Yaş Grubu:

Hitap ettiğiniz yaş grubuna göre atölye kurmak bir çok kullanacağınız malzemeden, güvenliğe kadar bir çok detayı düşünmeniz gerekiyor. Daha küçük yaş grupları malzemelere daha rahat ulaşması için çekmeceli dolapların,  çok sayıda prizlerin güvenli bir şekilde sabitlenmesi gerekiyor. Bu yaştaki çocukların hareketli olduğu düşünülerek mekanda geniş bir alan bırakılmasında fayda var.

2- Güvenlik:

Belkide bu atölyelerin en önemli unsurlarından bir tanesi güvenlik. Elektrikli bir ortamda çalışıldığı düşünüldüğünde bu hususa çok dikkat edilmelidir. Mümkünse yer döşemesinde kir ve neme karşı dayanıklı, elektrik akımına karşı izoleli, kaymayan epoksi zemin kaplama veya muadili anti statik-anti bakteriyel bir malzeme kullanılmalıdır. Kullanılacak enerji ve veri uçlarına ait kablolar açıkta olmayacak şekilde tasarlanmalı ve sonlandırma işlemleri standartlara uygun yapılmalıdır.

Ayrıca küçük yaş grupları ile çalışırken silikon tabancası, makas ve diğer çocuklara zarar verme ihtimali olan malzemelerin de sabit bir yeri olmalı. Ayrıca atölyede bulunması gereken en önemli malzemelerden biri de koruyucu gözlüklerdir. Hem küçük hem de büyük yaş grupları için atölyelerde mutlaka gözlükler olmalı.

3- Ergonomi:

Rahat bir çalışma ortamı çocukları hem teşvik eder hem de öğrenmelerini hızlandırır. Bunun için atölyelerde seçilecek olan koltuk, masa vb. materyallerin eğitim ergonomisine, ders niteliklerine ve kullanacak öğrencilerin yaş grubunun fiziksel özelliklerine göre uygun olması gerekmektedir. Bu seçimler içerisinde engelli

öğrencilerin kullanabilecekleri materyallerde göz önüne alınmalıdır.

4- Malzemeler:

Malzeme seçiminde iki kriter benim için önemli. Yaş grupları ve seviye. Bu iki gruba göre malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Robotik ve Kodlama Atölyesi için Donanımlar

Ahşap Atölyesi Donatım

Atölye Mengenesi

Robotik Kodlama Donatım

Wireless Kit

Robotik Kodlama Donatım

Steam Kit

Robotik Kodlama Donatım

Starter Kit

Robotik Kodlama Donatım

Robotic Kit

Robotik Kodlama Donatım

Coding+ Kit

Robotik Kodlama Donatım

Advanced Kit

Ahşap Atölyesi Donatım

Kıl Testere Seti

Robotik ve Kodlama Atölyesi Mobilyaları

iz atölye iletişim

Eğitim kurumları için mekan özgü atölye çözümleri için bizleri arayın. Atölyeler için mobilya ve ekipman çözümlerinin yanı sıra öğrenci ve eğitmen eğitimleri içinde izlere ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0545 834 9353
Mail : bilgi@izatolye.com

neden biz

İz Atölye eğitim kurumlarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapmakta ve atölyeler için sarf malzeme temin imkanı sağlamaktadır. Böylelikle çocukların eğitimlerinin önemli bir yanını teşkil etmesi gereken el ve zihin koordinasyonu tam, eksiksiz sağlanmaktadır. Çocukları artık sadece oyuncaklara ya da bilgisayara veya televizyonun karşısına hapsetmek doğru değil. Motor becerilerini geliştirmek, hayal güçlerini kullanmalarını diğer çocuklarla ekip çalışmasını öğretmek için farklı atölye çalışmaları çok faydalı. Atölye çalışmaları sırasında çocukların hayal gücü desteklendiği gibi konsantrasyonlarına da büyük katkı sağlıyor. Ayrıca ince motor becerilerinin gelişmesine, farklı malzemelerle tanışmak, malzemeleri düzenli ve özenli kullanmayı öğrenmeye kadar pek çok farklı katkı sağlıyor. Çocukların, kendi yaş grupları ile yaptıkları çalışmalar hem sosyalleşmelerini sağlıyor hem biriyle yardımlaşmayı öğrenirken ayrıca bir şey üretmenin keyfine de varıyorlar.

atölye çalışmalarının önemi

Atölye Eğitimi, bütünleşik bir yapı içerisinde fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştirerek; gençlerin analitik düşünmelerini, farklı öğrenme grupları ile etkileşimler kurmalarını, takım çalışması becerisi kazanmalarını, bildiklerini güncel olaylar ile ilişkilendirmelerini ve ürünlerini girişimci bir ruhla sunmalarını sağlar. Öğrencilerin keşfederek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefleyen Atölye Eğitimi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini öğrencilere kazandırmak ve düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanır. Atölye Eğitimi Neden Önemli;
 • Öğrencileri motive edebilir. Çünkü gerçek hayattan örneklere de uygulanabilir.
 • Çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar.
 • Öğrenciler daha derin, daha detaylı düşünebilirler.
 • Öğrencilerin bireysel çalışma ve takım çalışması becerilerini geliştirir.
 • Atölye Eğitim, ezberci değil sorgulayıcıdır.
 • İletişim becerileri en üst seviyelere çıkabilir.
 • Öğrenciler eleştirel düşünmeyi öğrenirler.
 • Hata yapmanın aslında ne kadar değerli olduklarını görür öğrenciler.
 • Hatalarından ders çıkarıp tecrübeler edinirler.

Robotik Kodlama Atölyesi” te bir düşünce

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.