Stem Eğitiminin Önemi; STEM potansiyel olarak yeni bir eğitim merkezidir ve uygun şekilde uygulandığında, bu müfredat bütünleştirme süreci, gelecekteki liderlerimizin dünyayı nasıl gördüğü ve problemleri çözme konusunda büyük bir fark yaratabilir. Çocuklara rekabet gücü yüksek küresel ekonomide rekabet edebilecekleri araçlar sağlamak için heyecan verici bir paradigmadır.

STEM, her şeyden önce çok yönlü ve disiplinler arası bir bakış açısıyla sorunların çözümüne dayanan bir felsefedir. Ancak, yalnızca bir öğrencinin eğitiminin bilime, teknolojiye, mühendisliğe veya matematiksel yönlerine hitap etmemelidir.

Eğitime iyi düşünülmüş bir STEM tabanlı yaklaşım, aşağıdaki gibi sorunlara katlanabilecek tüm konuların entegrasyonunu; çevresel, sosyal, düzenleyici, yasal, kurumsal, politik ve ekonomik yönler. Mühendisler her gün büyük ve küçük problemleri bu şekilde çözüyorlar ve bu nedenle mühendislik ve çalışmaları herhangi bir STEM programının önemli bir parçası. STEM’in bugünün derslikleri için nasıl bir anlam ifade ettiği ile ilgili bir numaralandırma ve tartışma ile başlayalım.

STEM Neden ÖnemliMükemmel STEM dünyasında, tüm konular karıştırılmalıdır. Belki de şimdi bu bütün şüphe olarak adlandırmamız utanç verici… STEM… kesinlikle şimdiye dek fazlasıyla sadeleştirme… daha çekici ve uygun bir isim gelene kadar. Şimdiye kadar aldatıcı olduğum için oyunun adı gerçekten konu veya müfredat entegrasyonu.STEM kullanımındaki herhangi bir girişim, akademik günü değiştirmeye ciddi bir bakış, bir öğrencinin bakış açısını nasıl harmanladığımız ve bütünleştirdiğimiz konusunda yeni bir taksonomi; Konunun, birbirine karşı sürtünen ve taşlanan bir dizi tektonik plakanın nasıl olduğu hakkında.

Öyle bir güçtür ki, iyi düşünen yeni şeyler, beklenmeyen fırsatları açıklar ve fikirleri ön plana çıkarır. Akademik altın külçeleri, bu plakalar arasındaki arayüzlerde parlıyor, ne düşünebileceğimizi hayal etme hayalimizi kullanarak, düşünmek ve heyecan verici yeni sorular sormak için yerler!

Bu, mezun öğrencilerin araştırmaya dayanacakları anlamlı soruları bulmak için yaptıkları değil midir? Neden çocuklarımıza soru soran hayat boyu süren arayışlara erken başlamıyorsunuz?Buradaki zorluk, öğrencilerin tektonik plakalar arasındaki arayüzlerde rahat ve güvenli bir şekilde “dinlenmelerini ve öğrenmelerini” sağlayacak, yeni bir akademik gün tasarlamak, potansiyel yeni fikirleri araştırmak ve tartışmak ve bir karışımdaki problemlerin nasıl çözüleceğini öğrenmek olacaktır. aracılı yol. Öğrencilerin birbirlerini öğrenmek için soru sormak ve formüle etmek için zamana ihtiyaçları vardır.

Eğitimcilerin, akademik günün 140 yıllık pizza pasta dilimi modelinden ayrılmak için bu zorluğa cevap vermesi gerekiyor.Belki de öğrenciler kümelerde düzenlenmiş konulara sahip olmalıdır; veya belki de zamanlamayı engelleme. Mimar öğrencilerin kolejde kullandıkları gibi stüdyo yaklaşımına ne dersiniz? Nitekim, mimarlık eğitimi, dünyayı bilim, teknoloji, sanat, tasarım ve kültürün gözüyle inceleyen görmenin harika bir yoludur! Evet, mimarların yapıları nasıl ve niçin tasarladıklarını, geçmiş uygarlıkların eski ikonik yapılarını incelemek için zaman ayırın.

Çağdaşlarına ve gelecek nesillere ne demeye çalışıyorlardı?Takım halinde öğretmen gruplarından faydalanabilir miyiz? İş dünyası ve “yetişkinler dünyasının” diğer üyeleri sınıfta daha görünür olmalı mı, öğrenciler için duyabilecekleri ve tartışabilecekleri vaka çalışmaları veya örnekler sunacak mı? Ürün arızalarını tartışmalı mıyız, katkıda bulunan faktörleri analiz etmeli miyiz? Belki de profesyonelleri içeren daha fazla panel tartışmasına ev sahipliği yapılmalıdır, böylece öğrenciler soru sorup öğrenebilir.

iz atölye iletişim

Eğitim kurumları için mekan özgü atölye çözümleri için bizleri arayın. Atölyeler için mobilya ve ekipman çözümlerinin yanı sıra öğrenci ve eğitmen eğitimleri içinde izlere ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0545 834 9353
Mail : bilgi@izatolye.com

neden biz

İz Atölye eğitim kurumlarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapmakta ve atölyeler için sarf malzeme temin imkanı sağlamaktadır. Böylelikle çocukların eğitimlerinin önemli bir yanını teşkil etmesi gereken el ve zihin koordinasyonu tam, eksiksiz sağlanmaktadır. Çocukları artık sadece oyuncaklara ya da bilgisayara veya televizyonun karşısına hapsetmek doğru değil. Motor becerilerini geliştirmek, hayal güçlerini kullanmalarını diğer çocuklarla ekip çalışmasını öğretmek için farklı atölye çalışmaları çok faydalı. Atölye çalışmaları sırasında çocukların hayal gücü desteklendiği gibi konsantrasyonlarına da büyük katkı sağlıyor. Ayrıca ince motor becerilerinin gelişmesine, farklı malzemelerle tanışmak, malzemeleri düzenli ve özenli kullanmayı öğrenmeye kadar pek çok farklı katkı sağlıyor. Çocukların, kendi yaş grupları ile yaptıkları çalışmalar hem sosyalleşmelerini sağlıyor hem biriyle yardımlaşmayı öğrenirken ayrıca bir şey üretmenin keyfine de varıyorlar.

atölye çalışmalarının önemi

Atölye Eğitimi, bütünleşik bir yapı içerisinde fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştirerek; gençlerin analitik düşünmelerini, farklı öğrenme grupları ile etkileşimler kurmalarını, takım çalışması becerisi kazanmalarını, bildiklerini güncel olaylar ile ilişkilendirmelerini ve ürünlerini girişimci bir ruhla sunmalarını sağlar. Öğrencilerin keşfederek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefleyen Atölye Eğitimi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini öğrencilere kazandırmak ve düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanır. Atölye Eğitimi Neden Önemli;
  • Öğrencileri motive edebilir. Çünkü gerçek hayattan örneklere de uygulanabilir.
  • Çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar.
  • Öğrenciler daha derin, daha detaylı düşünebilirler.
  • Öğrencilerin bireysel çalışma ve takım çalışması becerilerini geliştirir.
  • Atölye Eğitim, ezberci değil sorgulayıcıdır.
  • İletişim becerileri en üst seviyelere çıkabilir.
  • Öğrenciler eleştirel düşünmeyi öğrenirler.
  • Hata yapmanın aslında ne kadar değerli olduklarını görür öğrenciler.
  • Hatalarından ders çıkarıp tecrübeler edinirler.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.