Ahşap Atölyesi Malzemeleri, okul, kulüp, oyun grupları ve avmlerinde düzenlemiş olduğu etkinliklerde ahşabı çocuklarla bir araya getiriyor. Birbirinden keyifli bu etkinliklerde çocuklar son aşama naturel bir araç-gereç olan ahşabı kullanarak,  otomobil, tayyare, ördek, fil, köpek, kedi ve zürafa benzer biçimde çeşitli oyuncaklar yapıyor.

 

Çocuklar ahşaptan yaptıkları bu oyuncaklarla zekalarını, yaratıcılıkları, hayal güçlerini ve el becerilerini geliştirirken keyifli bir günde geçirmiş oluyor.

 

Küçük marangozlar iş başlangıcında

Ahşap Atölyesi’nin yarı yapılandırılmış araç-gereç ve hususi tasarlanmış makinelerini güvenli marangozluk teknikleriyle kullanan minikler bir taraftan da üretime katkıda bulunmanın gururunu yaşıyor.

 

Türkiye’nin en donanımlı Ahşap Atölyesi’ni öğrencilerimizle buluşturduk. Atölye çalışmalarımız, 7-14 yaş talebe gruplarındaki ufaklıklara organik yarı yapılandırılmış ya da yapılandırılmamış natürel araç-gereç ile doğayı ve ağacı sevdirmeyi, matematiksel düşünme kabiliyetlerini, hayal gücü gelişimlerini arttırmayı hedefler.

Ahşap Atölyesi Malzemeleri

ÜRÜN ADI ADET
AHŞAP İŞLEME SETİ

– Matkap Modülü
– Torna Modülü
– Zımparalı Testere Modülü

Çocukların el becerilerini geliştirmeyi, üretim yapmalarını sağlamayı ve kapasitelerini arttırmayı amaçlar. Çocuklar hayal ettikleri ahşap ürünleri testere, zımpara torna ve matkap kullanarak istedikleri gibi şekillendirebilirler. Çocuklar ahşap şekillendirme seti ile hayal ettikleri ne varsa gerçeğe dönüştürüyorlar. Hayal gücüyle üretiyor, ürettikçe gelişiyorlar. 10 parmaklarını da etkili kullanarak çalışmayı öğreniyorlar. El-göz-beyin koordinasyonlarını güçlendiriyorlar.

8
TABURE ( Moli )
– Kontra Ahşap Oturak
– Her Yaşa Uygun Ayak Başamak
– Metal Ayak
– Eletrostatik Boya
– Kurumsal Renklere Uygun Renkler
25
ORTAK ÇALIŞMA MASASI
– 18mm 140x80x72h ( Kayın + Beyaz )
– 24 Adet Orta Boy Depoma Kutusu ( 4 Renk )
– Tabla Üzerine Turnuva Senaryosu Eklenecektir
– 10cm Çaplı Tekerlek
2
ÖRENCİ ÇALIŞMA MASASI ( Kayın )
– Yükseklik : 72
– Genişlik : 60
– Uzunluk : 180
6
RAF ( 4 Raflı Metal Aksamlı Kitaplık )
– Yükseklik : 134 cm
– Genişlik   : 90  cm
– Derinlik   : 35  cm
– Ürün siyah metal profil, suntalam Kayın renktedir.
2
Ahşap Oyma Profesyonel Seti 4
SARF MALZEME
– 1 Kutu ( Kutuda 100 Adet Kontraplak )
– 1 Kutu ( Kutuda 50 Adet Silindir Ahşap )
2

 

Çocuklarımıza bu atölye ortamında; geleneksel ve çağıl çizgide programlarımızı uygularken Nuh ve Zekeriya peygamberlerin de mesleği olan mühendislik ve marangozluğun içsel hazzını yaşamayı öğretir. Tamamen naturel ve güvenli bir ortamda kendisi ile baş başa kalan evlatlarımızın kişisel gelişim ve becerilerinin arttırılmasına katkı sağlanır.

AHŞAP ATÖLYESİ KAZANIMLARI

 • Organik materyaller ile naturel emek verme ortamı
 • Matematik, geometri, fizik ve kimya derslerinin kurallarını uygulama
 • Hayal kurma, ifade etme ve çizim
 • Analitik düşünceyi geliştirebilme
 • Özgüven geliştirme, uygulayabilme
 • El becerisini arttırma ve geliştirme
 • Ekip emek vermesi oluşturma/yardımlaşma becerisi
 • Yapılandırılmamış 3D model oluşturma
 • Mevcut bilgiyi projeye aktarma
 • Üretkenlik kazanma
 • Keyifli bir şekilde iş disiplini oluşturma
 • Çevre bilincini ve duyarlılığını arttırma
 • Yarışma ve proje mevzularına mekanik, kinetik ve robotik sistemlerle hazırlanabilme.

Ahşap Atölyesi için Donanımlar

Hızlı KARGO

Ahşap Atölyesi Donatım

Yüz Koruyucu Siper Maske

Ahşap Atölyesi Mobilyaları

iz atölye iletişim

Eğitim kurumları için mekan özgü atölye çözümleri için bizleri arayın. Atölyeler için mobilya ve ekipman çözümlerinin yanı sıra öğrenci ve eğitmen eğitimleri içinde izlere ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0545 834 9353
Mail : bilgi@izatolye.com

neden biz

İz Atölye eğitim kurumlarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapmakta ve atölyeler için sarf malzeme temin imkanı sağlamaktadır. Böylelikle çocukların eğitimlerinin önemli bir yanını teşkil etmesi gereken el ve zihin koordinasyonu tam, eksiksiz sağlanmaktadır. Çocukları artık sadece oyuncaklara ya da bilgisayara veya televizyonun karşısına hapsetmek doğru değil. Motor becerilerini geliştirmek, hayal güçlerini kullanmalarını diğer çocuklarla ekip çalışmasını öğretmek için farklı atölye çalışmaları çok faydalı. Atölye çalışmaları sırasında çocukların hayal gücü desteklendiği gibi konsantrasyonlarına da büyük katkı sağlıyor. Ayrıca ince motor becerilerinin gelişmesine, farklı malzemelerle tanışmak, malzemeleri düzenli ve özenli kullanmayı öğrenmeye kadar pek çok farklı katkı sağlıyor. Çocukların, kendi yaş grupları ile yaptıkları çalışmalar hem sosyalleşmelerini sağlıyor hem biriyle yardımlaşmayı öğrenirken ayrıca bir şey üretmenin keyfine de varıyorlar.

atölye çalışmalarının önemi

Atölye Eğitimi, bütünleşik bir yapı içerisinde fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştirerek; gençlerin analitik düşünmelerini, farklı öğrenme grupları ile etkileşimler kurmalarını, takım çalışması becerisi kazanmalarını, bildiklerini güncel olaylar ile ilişkilendirmelerini ve ürünlerini girişimci bir ruhla sunmalarını sağlar. Öğrencilerin keşfederek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefleyen Atölye Eğitimi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini öğrencilere kazandırmak ve düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanır. Atölye Eğitimi Neden Önemli;
 • Öğrencileri motive edebilir. Çünkü gerçek hayattan örneklere de uygulanabilir.
 • Çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar.
 • Öğrenciler daha derin, daha detaylı düşünebilirler.
 • Öğrencilerin bireysel çalışma ve takım çalışması becerilerini geliştirir.
 • Atölye Eğitim, ezberci değil sorgulayıcıdır.
 • İletişim becerileri en üst seviyelere çıkabilir.
 • Öğrenciler eleştirel düşünmeyi öğrenirler.
 • Hata yapmanın aslında ne kadar değerli olduklarını görür öğrenciler.
 • Hatalarından ders çıkarıp tecrübeler edinirler.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.