Sağlıklı Organik Boyalı Oyuncak Malzemeleri; Ahşap atölyede sağlıklı organik boyalı oyuncak malzemeleri sayesinde okul öncesi eğitiminde çocuklarımızın el ve göz koordinasyonu yeteneği artıyor. Kendi oyuncağını yapıyor. Hem el becerilerinin keşfediyor hem de bir şeyleri başarabilmenin mutluluğunu tadıyor.

 

Ahşap oyuncak çocuk sağlığı için en doğrusudur. İstenirse doğrudan doğruya hiç cila atmadan kullanılabilir. Üzerinde bakteri üremesi çok güçtür, bunun için dezenfekte gerektirmez ve dezenfekte edilirken kullanılan zararlı maddelerin oyuncağın yapısına zarar vermesi da böylelikle önlenmiş olur. Yine de çocuğun el kirlerinden oluşabilecek bakteriler, elma sirkeli su püskürtülerek kolayca temizlenir. Tıpkı kesme tahtalarınızı bakterilerden korumak için yaptığınız gibi..

 

 • Ahşaba dokunmak, onunla oynamak çocuktaki vücut elektriğini alır.
 • Ahşap oyuncaklar nesilden nesile geçen ürünlerdir, dededen toruna geçen bu ürünler her zaman, eskiyeni de daha değerlidir.
 • Tamamen geri dönüşümlüdür. Ayrıca marangoz artıklarından, kereste, odun artıklarından da ahşap oyuncak yapmak mümkündür..
 • Ahşap oyuncak aynı zamanda evde çocuğunuzun odasına koyabileceğiniz, işyerinde masanızın üzerinde kullanabileceğiniz nesnelerdir, görünümü güzel adeta bir tür sanat eserleridir.
 • Ahşap oyuncak dayanıklıdır, bozulmaz, kırıldığında yapıştırmanız, rengini değiştirmeniz mümkündür.
Ahşap oyuncak veya küçük ahşap aksesuarlar sadece oyuncak ve eğitim aracı olarak değil aynı zamanda terapi için kullanılabilir.
Ahşap oyun araçları birçok yaş grubuna hitap eder. Mesela kaba saba gibi görünen bir araba ile 3 yaşında bir çocuk oynarken aynı zamanda ergen bir çocuk da onunla oynayabilir.
Ahşap oyun araçları nesiller, kültürler arasındaki kaynaşmayı da sağlar.
Mesela çocuğun dedesinin yapmış veya oynamış olduğu topacın çocuk için özel bir değeri vardır. Neden siz de çocuğunuzun çocuğuna kalacak bir size özel tahta oyuncak yapmıyasanız ki?.
Ahşap oyuncak üretilmesi için mutlaka yüksek teknolojiler kullanılması gerekmez. El yapımı, yontma ürünler özellikle değerlidir.
Meraklı hanımlar kendi zevklerine göre desenler çizip boyaması için ahşap tepsiler, kutular vs. alıyorlar. Siz de çocuğunuza verniksiz, ham ahşap oyuncaklar alabilirsiniz. Beraberinde alacağınız “akrilik boya” su bazlı olduğu için onun keyifle saatlerce uğraşacağı bir boyama çabasına dönüşecektir.
Aynı anda çocuk hem renk bilgisini, zevkini hem de hayal dünyasını geliştirecektir.
Siz siz olun, her ne garantisi olursa olsun, plastik oyuncakları çocuğunuza almayın. Onlardaki temel yapı olan plastiğin zaten yapay ve tehlike arz eden ürün olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

 

iz atölye iletişim

Eğitim kurumları için mekan özgü atölye çözümleri için bizleri arayın. Atölyeler için mobilya ve ekipman çözümlerinin yanı sıra öğrenci ve eğitmen eğitimleri içinde izlere ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0545 834 9353
Mail : bilgi@izatolye.com

neden biz

İz Atölye eğitim kurumlarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapmakta ve atölyeler için sarf malzeme temin imkanı sağlamaktadır. Böylelikle çocukların eğitimlerinin önemli bir yanını teşkil etmesi gereken el ve zihin koordinasyonu tam, eksiksiz sağlanmaktadır. Çocukları artık sadece oyuncaklara ya da bilgisayara veya televizyonun karşısına hapsetmek doğru değil. Motor becerilerini geliştirmek, hayal güçlerini kullanmalarını diğer çocuklarla ekip çalışmasını öğretmek için farklı atölye çalışmaları çok faydalı. Atölye çalışmaları sırasında çocukların hayal gücü desteklendiği gibi konsantrasyonlarına da büyük katkı sağlıyor. Ayrıca ince motor becerilerinin gelişmesine, farklı malzemelerle tanışmak, malzemeleri düzenli ve özenli kullanmayı öğrenmeye kadar pek çok farklı katkı sağlıyor. Çocukların, kendi yaş grupları ile yaptıkları çalışmalar hem sosyalleşmelerini sağlıyor hem biriyle yardımlaşmayı öğrenirken ayrıca bir şey üretmenin keyfine de varıyorlar.

atölye çalışmalarının önemi

Atölye Eğitimi, bütünleşik bir yapı içerisinde fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştirerek; gençlerin analitik düşünmelerini, farklı öğrenme grupları ile etkileşimler kurmalarını, takım çalışması becerisi kazanmalarını, bildiklerini güncel olaylar ile ilişkilendirmelerini ve ürünlerini girişimci bir ruhla sunmalarını sağlar. Öğrencilerin keşfederek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefleyen Atölye Eğitimi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini öğrencilere kazandırmak ve düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanır. Atölye Eğitimi Neden Önemli;
 • Öğrencileri motive edebilir. Çünkü gerçek hayattan örneklere de uygulanabilir.
 • Çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar.
 • Öğrenciler daha derin, daha detaylı düşünebilirler.
 • Öğrencilerin bireysel çalışma ve takım çalışması becerilerini geliştirir.
 • Atölye Eğitim, ezberci değil sorgulayıcıdır.
 • İletişim becerileri en üst seviyelere çıkabilir.
 • Öğrenciler eleştirel düşünmeyi öğrenirler.
 • Hata yapmanın aslında ne kadar değerli olduklarını görür öğrenciler.
 • Hatalarından ders çıkarıp tecrübeler edinirler.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.