3d Yazıcıyla Siper Maske Üretimi; Mevcut pandemik durumda tıbbi personelin akut koruyucu aşınma eksikliğine tepki olarak, hızlı bir şekilde koruyucu yüz kalkanları geliştirdik ve üretmeye başlandı. Aşağıda maske üretimi için gerekli dosyalar yer almaktadır.

Ancak kıtlık küreseldir ve 3D yazıcıya sahip herkes yardımcı olabilir! Dünyanın dört bir yanındaki 3D baskı toplulukları, en çok ihtiyaç duyanlar için koruyucu giyim üretme çabasında büyük bir itici güç haline geldi.

Bu yüzden kalkanların tasarımı tamamen açık kaynaklıdır, herkes onu üretebilir ve / veya değiştirebilir. Ayrıca, kalkanlar kolay erişilebilir ve ucuz malzemelerden yapılmıştır. Sizden bu kelimeyi yayarak ve hatta kolektif çabalara katılarak bize yardım etmenizi istiyoruz – bir topluluk olarak, ihtiyaç duyan binlerce insana yardım edebiliriz.

Bölgenizdeki kurumlara ulaşın ve onlara ek koruyucu aşınma kullanıp kullanamayacaklarını sorun (kesinlikle yapabilecekleri şans!). Sadece hastaneler ve polis memurları ve itfaiyeciler gibi diğer ilk müdahaleciler değil, aynı zamanda bakım evleri, diş hekimleri veya sadece bakkal personeli – basitçe söylemek gerekirse, şimdi hizmette kalmak veya içinde olmak zorunda olan herkese yardım sunabilirsiniz.

Sürüm RC3 değişiklik günlüğü
RC2’deki değişiklikler:

 • Daha yüksek baskı hızları için çıkarılan altıgen delikler
 • Çiftliğimizde kullandığımız daha hızlı baskı ile bazı parçaların keskin noktaları vardı ve testlere dayanıyor, havalandırma çok gerekli
 • Yığın yazdırma için çeşitli optimizasyonlar
 • 4 kafa bandı üst üste yığılmış yeni yazdırma dosyaları
 • Kafa bantlarını istiflemek topluluk tarafından harika bir fikirdir, özellikle gece baskı için yararlıdır

RC2 Sürümü
RC1’deki değişiklikler:

 • Artan duvar kalınlığı (biraz daha sert ve daha dayanıklı)
 • 1,5 mm’den 2 mm’ye kadar iç duvar
 • Dış duvar 2 mm’den 2,5 mm’ye

Kafa bandı artık sıkıştırılmış yazdırılmıyor – Tapınakta daha düşük basınç
Vizör alnından daha uzağa taşındı – Bu, daha büyük solunum maskeleri ve koruyucu gözlüklere daha iyi uyum sağlar
Yazdırılan parçanın artık vizör için bir uzantısı var (vizör baş bandından daha az eğriler).

3d Yazıcıyla Siper Maske Satın Al

( Üretim imkanınız yoksa aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz. )

Şimdilik, hem RC1 hem de RC2 versiyonları önemlidir. RC1, daha fazla basılı parçayı tek bir baskı yatağına sığdırmanızı sağlar. Bununla birlikte, maksimum verim öncelikli değilse, RC2 biraz daha iyi koruma sağlar ve giymek daha rahattır.

Başkaları için kalkan üretmek istiyorsanız
LÜTFEN DİKKATLE OKUYUN

COVID-19 virüsü bulaşmış gibi davran. Basılı parçaların her bir parçasını toplarken bir yüz maskesi ve yeni bir eldiven takın. Parçaları hemen kapatılabilir bir torbada saklayın.

Kalkanları kimler yaptığınızla konuşun, üretim ortamınız hakkında bilgi verin.

Virüsün plastik üzerinde ne kadar süre hayatta kaldığı konusunda hala tartışmalar var, ancak çoğu kaynak 2-3 gün bahsediyor. Bu, paketlenmiş yüz kalkanlarının dağıtılmadan önce 2-3 gün oturmasına izin vererek iletim riskini büyük ölçüde azaltacağınız anlamına gelir.

Aşağıdaki linkte 3d yazıcı da yapılacak üretim için tüm dosyalar yer almaktadır.

3d Yazıcıyla Siper Maske Üretimi için Dosyalar – İNDİR

iz atölye iletişim

Eğitim kurumları için mekan özgü atölye çözümleri için bizleri arayın. Atölyeler için mobilya ve ekipman çözümlerinin yanı sıra öğrenci ve eğitmen eğitimleri içinde izlere ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0545 834 9353
Mail : bilgi@izatolye.com

neden biz

İz Atölye eğitim kurumlarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapmakta ve atölyeler için sarf malzeme temin imkanı sağlamaktadır. Böylelikle çocukların eğitimlerinin önemli bir yanını teşkil etmesi gereken el ve zihin koordinasyonu tam, eksiksiz sağlanmaktadır. Çocukları artık sadece oyuncaklara ya da bilgisayara veya televizyonun karşısına hapsetmek doğru değil. Motor becerilerini geliştirmek, hayal güçlerini kullanmalarını diğer çocuklarla ekip çalışmasını öğretmek için farklı atölye çalışmaları çok faydalı. Atölye çalışmaları sırasında çocukların hayal gücü desteklendiği gibi konsantrasyonlarına da büyük katkı sağlıyor. Ayrıca ince motor becerilerinin gelişmesine, farklı malzemelerle tanışmak, malzemeleri düzenli ve özenli kullanmayı öğrenmeye kadar pek çok farklı katkı sağlıyor. Çocukların, kendi yaş grupları ile yaptıkları çalışmalar hem sosyalleşmelerini sağlıyor hem biriyle yardımlaşmayı öğrenirken ayrıca bir şey üretmenin keyfine de varıyorlar.

atölye çalışmalarının önemi

Atölye Eğitimi, bütünleşik bir yapı içerisinde fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştirerek; gençlerin analitik düşünmelerini, farklı öğrenme grupları ile etkileşimler kurmalarını, takım çalışması becerisi kazanmalarını, bildiklerini güncel olaylar ile ilişkilendirmelerini ve ürünlerini girişimci bir ruhla sunmalarını sağlar. Öğrencilerin keşfederek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefleyen Atölye Eğitimi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini öğrencilere kazandırmak ve düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanır. Atölye Eğitimi Neden Önemli;
 • Öğrencileri motive edebilir. Çünkü gerçek hayattan örneklere de uygulanabilir.
 • Çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar.
 • Öğrenciler daha derin, daha detaylı düşünebilirler.
 • Öğrencilerin bireysel çalışma ve takım çalışması becerilerini geliştirir.
 • Atölye Eğitim, ezberci değil sorgulayıcıdır.
 • İletişim becerileri en üst seviyelere çıkabilir.
 • Öğrenciler eleştirel düşünmeyi öğrenirler.
 • Hata yapmanın aslında ne kadar değerli olduklarını görür öğrenciler.
 • Hatalarından ders çıkarıp tecrübeler edinirler.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.