Anaokulu Kodlama; Teknoloji hayatımıza hakim olduğu için, temel bilgisayar programlamasının öğrenilmesi sadece akıllı bir fikir değildir, yetişkinler ve çocuklar için önemli bir beceridir. Basit web siteleri ve oyunların nasıl oluşturulduğunu öğrenmek, çocukların tasarım, mantık ve problem çözme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

 

Aynı zamanda fikir ve yaratıcılıklarını benzersiz şekillerde ifade etmelerini sağlar. Çocuklara kodla nasıl oynanabileceklerini öğreten bir dizi ÜCRETSİZ web sitesi vardır. Bizim favorilerimizden bir düzine topladık.

Gelen kutunuza gönderilen bu tür yayınları almak için ÜCRETSİZ bültenlerimize kayıt olun ve Geek Rehberimizdeki çocuklar için daha fazla eğitim teknolojisi yayını bulun.

 

Öğrenciler kodlama zorluklarını tamamlamayı kutluyorlar. Code.org’un izniyle.

Code.org

Bu kar amacı gütmeyen vakıf web sitesi, yeni başlayanlar için yeni bir başlangıç ​​noktasıdır. Çok sayıda kullanışlı çevrimiçi kaynak, uygulama ve hatta kodlamayı öğreten yerel okulları paylaşır. Ana sayfada ilham verici videoyu izlediğinizden emin olun. Periyodik olarak güncellenen mevcut iterasyon, teknolojideki en büyük isimlerden bazılarının kodlamaya nasıl başlandıklarını anlatıyor.

CodeAcademy

Bu interaktif web sitesi kullanıcı dostudur ve çocuklara temel kodu öğretir, oyunlar gibi hissettiren eğlenceli, basit egzersizler.

Code Avengers

Code Avengers, diğer seçeneklerin göz alıcı grafiklerine sahip olmasa da, web sayfaları, uygulamalar ve oyunlar oluşturmak için bir dizi ücretsiz tanıtım sınıfı sunuyor. Python’dan web geliştirmeye, JavaScript’e ve daha fazlasına kadar her dersteki ilk beş derse erişim sağlayan 7 günlük ücretsiz deneme sürümü ile başlayın. Gördüğünüzü seviyorsanız, 29 $ / ay olan ve uzun vadeli bir taahhüt gerektirmeyen bir üyelik planı için kaydolun. Altı aylık bir plan 120 dolar.

Code Combat

Büyük çocuklar için en iyisi olan Code Combat, öğrenmeyi teşvik etmek için etkileşimli, rekabetçi bir oyun modunu kullanır. Ebeveyn hesabınızı kurduktan sonra, çocuklar çevrimiçi olabilir, saniyeler içinde oynatılabilir. ÜCRETSİZ

Codemoji

Her zamanki emojiyi, bu web sitesi ile kullanıcı dostu ifadeler için karmaşık kodlardan esinlenerek eğitici bir şekilde çalışın. Çocuklar, html veya css kodlarını değiştirmek için emojiyi kullanarak kodlamayı öğrenirler. Çok eğlenecekler, yerleştirdikleri işin farkına varamayacaklar. Codemoji planları üç ay için 9.99 dolardan başlıyor, ancak bu fiyata beş çocuk hesabını da dahil ediyor.

Code Monster

Çocuklar için özellikle iyi, Kod Canavar iki bitişik kutuya sahiptir. Biri kodu görüntüler, diğeri kodun ne yaptığını gösterir. Kodla oynadığınızda (bir komut isteminden yardım alarak), her komutun ne yaptığını öğrenirsiniz. ÜCRETSİZ

Khan Academy

Geniş ve zorlu matematik oyunlarıyla tanınan Khan Academy, çocuklara grafikler, animasyonlar, etkileşimli görselleştirmeler ve daha fazlasını nasıl oluşturacağını öğreten temel programlama öğreticilerine de sahiptir. ÜCRETSİZ

Lightbot

Ağırlıklı olarak uygulama tabanlı bir program olan Lightbot, Kod Saati’nin bir parçası olarak çevrimiçi bir demo sunar. Gördüğün gibi mi? Düşük maliyetli programlama uygulamaları çifti her zaman dost canlısıdır. 2,99 $ için iOs, Android ve Amazon cihazlar için kullanılabilir.

Scratch

MIT öğrencileri tarafından tasarlanan ve 8 ila 16 yaş arasındaki çocukları hedefleyen bu kullanımı kolay programlama dili, çocukların hayal edebilecekleri neredeyse her şeyi inşa etmelerini sağlar. Burada hiçbir kod satırı yoktur. Bunun yerine, sanal Legos’lar gibi Scratch bloklarını düzenleyin ve birleştirin. Ancak, sadece bir kodlama rehberinden daha fazlası, fikirleri ve ilhamı değiştiren canlı bir çevrimiçi programcı topluluğu. ÜCRETSİZ

Stencyl

Scratch’in snapping blok sisteminden esinlenen bu yazilim, kullanicilarin iOS, Android, Flash, Windows, Linux ve Mac sistemleri için basit oyunlar olusturmasina olanak tanir. Çocuğunuz bu konuda ciddi ise, gelişmiş işlevsellik ile gelen ücretli pro planları vardır.

Tech Rocket

ID Tech tarafından kurulan Tech Rocket’in ücretsiz platformu bir düzine sınıfına erişim sağlar. Daha gelişmiş bir deneyim arayanlar için ücretli abonelikler aylık 19 ABD dolarıdır.

Tynker

Pek çok popüler kodlama programı gibi, Tynker kodlama dilini kod blokları ile çalışır ve yeni başlayanlar için kodlama dilini erişilebilir kılar. Sınıflar, kolay giriş noktaları için önerilen yaş kategorilerine ayrılmıştır. Sınırlı ücretsiz seçenekler vardır ve Tynker planları ömür boyu üyelik için aylık 8 $ / ay (yıllık olarak faturalandırılır) ile 150 $ arasında değişir. Her çocuğun kendi hesabına ihtiyacı vardır, ancak çoklu çocuk indirimleri mevcuttur ve arada sırada da satışlar vardır.

iz atölye iletişim

Eğitim kurumları için mekan özgü atölye çözümleri için bizleri arayın. Atölyeler için mobilya ve ekipman çözümlerinin yanı sıra öğrenci ve eğitmen eğitimleri içinde izlere ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0545 834 9353
Mail : bilgi@izatolye.com

neden biz

İz Atölye eğitim kurumlarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapmakta ve atölyeler için sarf malzeme temin imkanı sağlamaktadır. Böylelikle çocukların eğitimlerinin önemli bir yanını teşkil etmesi gereken el ve zihin koordinasyonu tam, eksiksiz sağlanmaktadır. Çocukları artık sadece oyuncaklara ya da bilgisayara veya televizyonun karşısına hapsetmek doğru değil. Motor becerilerini geliştirmek, hayal güçlerini kullanmalarını diğer çocuklarla ekip çalışmasını öğretmek için farklı atölye çalışmaları çok faydalı. Atölye çalışmaları sırasında çocukların hayal gücü desteklendiği gibi konsantrasyonlarına da büyük katkı sağlıyor. Ayrıca ince motor becerilerinin gelişmesine, farklı malzemelerle tanışmak, malzemeleri düzenli ve özenli kullanmayı öğrenmeye kadar pek çok farklı katkı sağlıyor. Çocukların, kendi yaş grupları ile yaptıkları çalışmalar hem sosyalleşmelerini sağlıyor hem biriyle yardımlaşmayı öğrenirken ayrıca bir şey üretmenin keyfine de varıyorlar.

atölye çalışmalarının önemi

Atölye Eğitimi, bütünleşik bir yapı içerisinde fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştirerek; gençlerin analitik düşünmelerini, farklı öğrenme grupları ile etkileşimler kurmalarını, takım çalışması becerisi kazanmalarını, bildiklerini güncel olaylar ile ilişkilendirmelerini ve ürünlerini girişimci bir ruhla sunmalarını sağlar. Öğrencilerin keşfederek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefleyen Atölye Eğitimi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini öğrencilere kazandırmak ve düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanır. Atölye Eğitimi Neden Önemli;
  • Öğrencileri motive edebilir. Çünkü gerçek hayattan örneklere de uygulanabilir.
  • Çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar.
  • Öğrenciler daha derin, daha detaylı düşünebilirler.
  • Öğrencilerin bireysel çalışma ve takım çalışması becerilerini geliştirir.
  • Atölye Eğitim, ezberci değil sorgulayıcıdır.
  • İletişim becerileri en üst seviyelere çıkabilir.
  • Öğrenciler eleştirel düşünmeyi öğrenirler.
  • Hata yapmanın aslında ne kadar değerli olduklarını görür öğrenciler.
  • Hatalarından ders çıkarıp tecrübeler edinirler.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.