Laboratuvar Cam Malzeme; Laboratuvarlar da kullanılan cam malzemenin kullanım alanları çok çeşitlidir. Cam malzemeler başlıca kimyasalların saklanması ve deneyler sırasında kullanılmaktadır.

 

Cam malzemelerin bir kısmı yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanabilmektedir. Ayrıca yüksek basınç altında da mukavemete sahip laboratuvar cam malzemeleri vardır. Dikkat edilmesi gerek en önemli husus ise cam malzemenin üretim amacına uygun bir şekilde kullanılmasıdır. Aksi bir durumda cam malzemeler kullanım ömrünü doldurmadan deforme olabilirler.

 

Deney sırasında kullandığımız cam malzemelerde ucuz ve kalitesiz ürünlerin kullanımı telafisi imkansız sorunlara neden olabilmektedir. İz Atölye ( İz Okul ) piyasa da ki en kaliteli yerli ve yabancı ürünleri sizlere sunmaktadır. Biz deneyler sırasında sizlere sorun oluşturabilecek materyali almıyor. Siz değerli eğitimcilere de sunmuyoruz. Şüphesiz ki insan sağlığı ve eğitim kalitesi bizler için çok büyük bir öneme haiz.

 

Cam malzemeler özellikle sıvı kimyasallar üzerine yapılan deneylerde ki tepkimelerin izlenmesine imkan sağladığı için deneyler sırasından çokça kullanılırlar.

 

iz atölye iletişim

Eğitim kurumları için mekan özgü atölye çözümleri için bizleri arayın. Atölyeler için mobilya ve ekipman çözümlerinin yanı sıra öğrenci ve eğitmen eğitimleri içinde izlere ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0545 834 9353
Mail : bilgi@izatolye.com

neden biz

İz Atölye eğitim kurumlarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapmakta ve atölyeler için sarf malzeme temin imkanı sağlamaktadır. Böylelikle çocukların eğitimlerinin önemli bir yanını teşkil etmesi gereken el ve zihin koordinasyonu tam, eksiksiz sağlanmaktadır. Çocukları artık sadece oyuncaklara ya da bilgisayara veya televizyonun karşısına hapsetmek doğru değil. Motor becerilerini geliştirmek, hayal güçlerini kullanmalarını diğer çocuklarla ekip çalışmasını öğretmek için farklı atölye çalışmaları çok faydalı. Atölye çalışmaları sırasında çocukların hayal gücü desteklendiği gibi konsantrasyonlarına da büyük katkı sağlıyor. Ayrıca ince motor becerilerinin gelişmesine, farklı malzemelerle tanışmak, malzemeleri düzenli ve özenli kullanmayı öğrenmeye kadar pek çok farklı katkı sağlıyor. Çocukların, kendi yaş grupları ile yaptıkları çalışmalar hem sosyalleşmelerini sağlıyor hem biriyle yardımlaşmayı öğrenirken ayrıca bir şey üretmenin keyfine de varıyorlar.

atölye çalışmalarının önemi

Atölye Eğitimi, bütünleşik bir yapı içerisinde fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştirerek; gençlerin analitik düşünmelerini, farklı öğrenme grupları ile etkileşimler kurmalarını, takım çalışması becerisi kazanmalarını, bildiklerini güncel olaylar ile ilişkilendirmelerini ve ürünlerini girişimci bir ruhla sunmalarını sağlar. Öğrencilerin keşfederek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefleyen Atölye Eğitimi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini öğrencilere kazandırmak ve düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanır. Atölye Eğitimi Neden Önemli;
  • Öğrencileri motive edebilir. Çünkü gerçek hayattan örneklere de uygulanabilir.
  • Çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar.
  • Öğrenciler daha derin, daha detaylı düşünebilirler.
  • Öğrencilerin bireysel çalışma ve takım çalışması becerilerini geliştirir.
  • Atölye Eğitim, ezberci değil sorgulayıcıdır.
  • İletişim becerileri en üst seviyelere çıkabilir.
  • Öğrenciler eleştirel düşünmeyi öğrenirler.
  • Hata yapmanın aslında ne kadar değerli olduklarını görür öğrenciler.
  • Hatalarından ders çıkarıp tecrübeler edinirler.