Anaokulu Eğitici Oyuncak; Okul öncesi ve ana okullarında oyuncağım eğitim üzerindeki eksi çok büyük bir öneme sahiptir. Bu oyuncak kimi zaman çocuklar için sadece eğlenceye yönelik olsa da kullanılan oyuncakların eğitici nitelikte olması da gereklidir. Kreş ve ana okullarında verilen eğitim kökeni oyun temellidir. Dolayısıyla eğitici oyuncak seçimi ve kullanımı da dikkat edilmesi gereken çok önemli faktörler arasında yer almaktadır.

 

İz Atölye ( İz Okul ) yıllar içerisinde edindiği tecrübe ve deneyimleri doğrultusunda eğitici oyuncak materyal konusunda zengin bir birikime sahiptir. Sahip olduğu bu birikimle sizlere sunduğu ürünlerde de ortaya koymaktadır.

 

Piyasa da özellikle Çin menşei birçok oyuncak yer almaktadır. Ancak bu ürünler sağlık açısından sakıncalı olabilmektedir. Siz değerli eğitimciler çocuklar için en iyisi arzularken sağlıksız ürünler ile çocuklarımızı telafisi imkansız bir durumla karşı karşıya getirebilirsiniz. Bunun için aldığımız eğitici oyuncaklar üzerinde ki kalite işaretçilerine dikkat etmeli ve güvendiğimiz firmaların ürünleri almakta fayda var.

 

Çocuk eğitimin en önemli unsuru olan oyuncalar için sitemizi ziyaret edebilir ve seçtiğiniz ürünlerin adresinize kadar gönderimini sağlayabilirsiniz. Bizler deneyimli ekibimizle her konuda olduğu gibi bu konuda da siz eğitimcilerin yanındayız.

 

iz atölye iletişim

Eğitim kurumları için mekan özgü atölye çözümleri için bizleri arayın. Atölyeler için mobilya ve ekipman çözümlerinin yanı sıra öğrenci ve eğitmen eğitimleri içinde izlere ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0545 834 9353
Mail : bilgi@izatolye.com

neden biz

İz Atölye eğitim kurumlarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapmakta ve atölyeler için sarf malzeme temin imkanı sağlamaktadır. Böylelikle çocukların eğitimlerinin önemli bir yanını teşkil etmesi gereken el ve zihin koordinasyonu tam, eksiksiz sağlanmaktadır. Çocukları artık sadece oyuncaklara ya da bilgisayara veya televizyonun karşısına hapsetmek doğru değil. Motor becerilerini geliştirmek, hayal güçlerini kullanmalarını diğer çocuklarla ekip çalışmasını öğretmek için farklı atölye çalışmaları çok faydalı. Atölye çalışmaları sırasında çocukların hayal gücü desteklendiği gibi konsantrasyonlarına da büyük katkı sağlıyor. Ayrıca ince motor becerilerinin gelişmesine, farklı malzemelerle tanışmak, malzemeleri düzenli ve özenli kullanmayı öğrenmeye kadar pek çok farklı katkı sağlıyor. Çocukların, kendi yaş grupları ile yaptıkları çalışmalar hem sosyalleşmelerini sağlıyor hem biriyle yardımlaşmayı öğrenirken ayrıca bir şey üretmenin keyfine de varıyorlar.

atölye çalışmalarının önemi

Atölye Eğitimi, bütünleşik bir yapı içerisinde fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştirerek; gençlerin analitik düşünmelerini, farklı öğrenme grupları ile etkileşimler kurmalarını, takım çalışması becerisi kazanmalarını, bildiklerini güncel olaylar ile ilişkilendirmelerini ve ürünlerini girişimci bir ruhla sunmalarını sağlar. Öğrencilerin keşfederek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefleyen Atölye Eğitimi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini öğrencilere kazandırmak ve düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanır. Atölye Eğitimi Neden Önemli;
  • Öğrencileri motive edebilir. Çünkü gerçek hayattan örneklere de uygulanabilir.
  • Çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar.
  • Öğrenciler daha derin, daha detaylı düşünebilirler.
  • Öğrencilerin bireysel çalışma ve takım çalışması becerilerini geliştirir.
  • Atölye Eğitim, ezberci değil sorgulayıcıdır.
  • İletişim becerileri en üst seviyelere çıkabilir.
  • Öğrenciler eleştirel düşünmeyi öğrenirler.
  • Hata yapmanın aslında ne kadar değerli olduklarını görür öğrenciler.
  • Hatalarından ders çıkarıp tecrübeler edinirler.